Company Logo
Siatkówka dla każdego - to nasze motto. Chcesz się nauczyć grać w siatkówkę - zapraszamy do nas. Warszawski młodzieżowy klub siatkówki dla dziewcząt.


PARTNERZY WSPIERAJĄCY

WSPARCIE KLUBU

AKTUALNOŚCI

MKS Dąbrowa Górnicza zwycięzcą trzeciej edycji ESPERANTO CUP w kategorii Kadetek.

W ostatni weekend w hali KOŁO w dzielnicy Wola odbyła się trzecia już edycja turnieju siatkówki ESPERANTO CUP. W tym roku w kategorii Kadetek rywalizowało 16 drużyn z 15 klubów z Polski i Niemiec. W turnieju wzięło udział prawie 200 zawodniczek, które rozegrały łącznie 58 meczów. W pierwszej i drugiej rundzie rozgrywano 2 sety do 25 punktów, natomiast w rundzie finałowej grano do dwóch wygranych setów z tie-breakiem do 15.

Zwycięzcą turnieju została czwarta drużyna Mistrzostw Polski Kadetek zeszłego sezonu – MKS Dąbrowa Górnicza, która w finale pokonała Piątkę Turek (25:18, 25:22). Trzecie miejsce przypadło drużynie Amber Kalisz, która pokonała UKS Esperanto (25:18, 25:21).

Niezwykle emocjonujące mecze półfinałowe i mecz finałowy sędziowane przez sędziego międzynarodowego pana Marcina Herbika były na pewno ozdobą całego turnieju.

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy oraz okolicznościowe koszulki. Medaliści otrzymali dodatkowo pamiątkowe puchary i medale. Wyłoniono również najlepsze zawodniczki każdej drużyny, które również otrzymały okolicznościowe puchary.

Końcowa klasyfikacja i najlepsze zawodniczki poszczególnych drużyn:

 

MIEJSCE
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
DRUŻYNA
MKS Dąbrowa Górnicza
UKS Piątka Turek
MUKS Amber Kalisz
UKS Esperanto Warszawa
ŁKS MG13 Łódź
UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki
TKS-T Budowalni Toruń
UKS Plas Warszawa
UKS ZSMS Poznań
USA Beach Volley Lubsko
SMS KSZO Ostrowiec
UKS Esperanto II Warszawa
Praska 30
UKS Wiktoria Solec
UKS Danex Siemiatycze
TSV Neustadt in Holstein
ZAWODNICZKA
Zuzanna Szynkiel
Katarzyna Nowak
Paulina Burgiasz
Kinga Łada
Nicola Chruściel
Wiktoria Latosiewicz
Oliwia Wolińska
Maja Ciechańska
Izabela Cybal
Malwina Nazaruk
Lena Król
Martyna Terlikowska
Julia Witak
Weronika Chmielnicka
Gabriela Poniatowska
Jannine Thode

 

 

W organizowanym przez nasz klub turnieju wzięły udział 2 drużyny UKS Esperanto. Pierwsza to nominalne Kadetki naszego klubu, natomiast druga to Młodziczki. Pierwsza jak już wcześniej pisaliśmy zajęła 4 miejsce, wygrywając w rundach grupowych 4 i remisując 2 mecze. Drużynie Młodziczek przy tylko jednym zwycięstwie w pierwszej rundzie, niestety nie udało się awansować do pierwszej ósemki turnieju. Dwa zwycięstwa w drugiej rondzie pozwoliły naszym zawodniczkom zagrać w meczu o 11 miejsce, w którym przegrały po tie-breku z drużyną KSZO Ostrowiec (22:25, 25:23, 9:15).

Składy drużyn UKS Esperanto:

1. Karolina Komorowska, Klaudia Marczak, Aneta Matczak, Monika Rutkowska, Jagoda Kociołek, Sandra Żbikowska, Kamila Paszta, Patrycja Bączyk, Gabriela Surma, Zuzanna Morawa, Dominika Langner, Julia Krzyżak – trener: Krzysztof Czarnołęcki,

2. Agata Kula, Julka Leśniewicz, Wioleta Śpiewak, Julia Wydmańska, Martyna Terlikowska, Zuzia Machniewska, Justyna Piekarek, Angelika Kukulska, Natalia Kukulska, Olga Kaźmierczak, Julia Szwed, Aga Szlendak, Weronika Ciupa, Emilka Klimczuk – trenerka Katarzyna Daszkowska.

Jest już tradycją, ze zarówno przekaz video z turnieju jak również wszystkie wyniki można było śledzić na naszej stronie internetowej. Niestety relacja video z pierwszego dnia turnieju pozostawiała wiele do życzenia. Spowodowane to było testem nowego sprzętu i oprogramowania używanego do przekazu. Na szczęście nagranie z drugiego dnia w którym rozgrywane były mecze finałowe przebiegało już bez zarzutu.

A już za niecałe 2 tygodnie rozpoczynamy ligę. Cały terminarz można zobaczyć w dziale TERMINARZ. Jako pierwsze (w piątek 25/09) zagrają kadetki podejmując u siebie Spartę Warszawa. Równolegle z nimi Młodziczki w II lidze Kadetek zagrają z Plasem Warszawa. Natomiast w sobotę swój pierwszy mecz rozegrają Juniorki, które spróbują zreważnować się drużynie z Nowego Dworu za zeszłosezonowe baraże. ZAPRASZAMY.

 


 

FILMY

LICZNIK ODWIEDZIN

396511
Dzisiaj
34

Visitors CounterPowered by Joomla!®. Designed by: business hosting cheap reseller hosting account Valid XHTML and CSS.