ESPERANTO CUP 2018 - o Puchar Burmistrza Dzielnicy WOLA

Szóste Esperanto CUP za nami. W tym roku podobnie jak w poprzednim, turniej miał międzynarodową obsadę (drużyny z Litwy i Baiłorusi)  i rozegrany został w kategorii Kadetek. Rozgrywkom patronował Burmistrz Dzielnicy Wola Krzysztof Strzałkowski, który ufundował puchary i medale dla najlepszych drużyn.

Turniej rozgrywany był w dwóch rundach. W pierwszej rundzie drużyny w dwóch grupach po 7 zespołów grały każdy z każdym dwa sety do 25 punktów bez względu na wynik. W drugiej rundzie grano półfinały i mecze o miejsca, już do dwóch wygranych setów. Poziom obu rund był bardzo wyrównany o czym świadczy dużo remisów w pierwszej rundzie i dużo tie-breaków w rundzie drugiej.

Ostatecznie wygrała drużyna Osdushor Sapegi z Grodna, przed SPS Zbąszynek. Trzecie miejsce zajęła litewska drużyna Tauras Wilno, a czwarte Esperanto Warszawa.

W turnieju uczestniczyła również druga drużyna Esperanto, która po równie emocjonującym meczu co finał zawodów, przegrała mecz o XIII miejsce z Victorią Solec 1:2 (27:29, 25:21, 11:15). Klasyfikacja końcowa:

Osdushor Sapegi

SPS Zbąszynek

Tauras Wilno

Esperanto Warszawa

ŁKS Łódź

Nike Ostrołęka

Siatkarz Jarocin

5 Turek

Jedynka Kluczbork

MKS Kraśnik

Krótka Mysiadło