Siatkówka dla każdego - to nasze motto. Chcesz się nauczyć grać w siatkówkę - zapraszamy do nas. Warszawski młodzieżowy klub siatkówki dla dziewcząt.

PARTNERZY WSPIERAJĄCY

WSPARCIE KLUBU

AKTUALNOŚCI

Awans młodziczek do VI ligi !!!

W II grupie oprócz naszej drużyny były jeszcze drużyny Plas II Warszawa i KKS Kozienice. Pierwszy mecz z Plas’em nasze dziewczyny zaczęły dość słabo, ale ostatecznie wygrały 2 : 0 w setach -17 i -19. W tym momencie mieliśmy już zapewnione wyjście z grupy. Gorzej było w meczy z drużyną z Kozienic. Pierwszy set po słabej grze i wielu niewymuszonych błędach przegraliśmy do 19, w drugim też szło nam bardzo słabo, a sama końcówka mogła doprowadzić zarówno kibiców jak i trenera do zawału serca. Przy stanie 19:24 dla przeciwniczek na zagrywkę weszła Ola Kaca i dzięki jej zagrywkom i bardzo dobrej grze naszej drużyny doprowadziliśmy do stanu 25:24. Niestety 3 kolejne punkty zdobyły przeciwniczki i ostatecznie przegraliśmy seta 25:27 i cały mecz 0 : 2.

Drugie miejsce w grupie kierowało nas do gry w półfinale z gospodarzami turnieju drużyną SET Lesznowola, która zajęła pierwsze miejsce  w I grupie. Ten mecz również był dramatyczny, bo przy bardzo głośnym dopingu kibiców gospodarzy pierwszy set przegraliśmy do -17, natomiast przy dużo lepszej grze drugi wygraliśmy do -19 i cały mecz miał się rozstrzygnąć w tie-breaku. Ostatni set był bardzo wyrównany, bo żadna z drużyn nie zrobiła więcej niż jednopunktowej przewagi. Jednak dzięki bardzo dobrym serwom i atakom naszej drużyny w końcówce seta, wygraliśmy 15:13. W finale nasze zawodniczki zmierzyły się z drużyną, z którą przegrały w grupie czyli KKS Kozienice. O ile w pierwszym secie przeciwniczki dotrzymywały nam jeszcze kroku i wygraliśmy przewagą tylko 4 punktów, o tyle w drugim secie nie miały już nic do powiedzenia i przegrały z nami gładko 25:13.

Mimo jeszcze wielu braków w ustawieniu i odbiorze piłki, dziewczyny pokazały, że na obozie zimowym dużo się nauczyły i powoli będą wdrażać te umiejętności w meczach ligowych i turniejowych. Nasza drużyna grała w składzie:

Zuzanna Owczaruk- kapitan, Marta Gello, Ola Gofroń, Dominika Jakieła, Ola Kaca, Kinga Łada, Aneta Matczak, Wiktoria Pałacha, Julia Radtke, Natalia Sobieska.