Company Logo
Siatkówka dla każdego - to nasze motto. Chcesz się nauczyć grać w siatkówkę - zapraszamy do nas. Warszawski młodzieżowy klub siatkówki dla dziewcząt.


PARTNERZY

WSPARCIE KLUBU

AKTUALNOŚCI

Awans młodziczek do VI ligi !!!

W II grupie oprócz naszej drużyny były jeszcze drużyny Plas II Warszawa i KKS Kozienice. Pierwszy mecz z Plas’em nasze dziewczyny zaczęły dość słabo, ale ostatecznie wygrały 2 : 0 w setach -17 i -19. W tym momencie mieliśmy już zapewnione wyjście z grupy. Gorzej było w meczy z drużyną z Kozienic. Pierwszy set po słabej grze i wielu niewymuszonych błędach przegraliśmy do 19, w drugim też szło nam bardzo słabo, a sama końcówka mogła doprowadzić zarówno kibiców jak i trenera do zawału serca. Przy stanie 19:24 dla przeciwniczek na zagrywkę weszła Ola Kaca i dzięki jej zagrywkom i bardzo dobrej grze naszej drużyny doprowadziliśmy do stanu 25:24. Niestety 3 kolejne punkty zdobyły przeciwniczki i ostatecznie przegraliśmy seta 25:27 i cały mecz 0 : 2.

Drugie miejsce w grupie kierowało nas do gry w półfinale z gospodarzami turnieju drużyną SET Lesznowola, która zajęła pierwsze miejsce  w I grupie. Ten mecz również był dramatyczny, bo przy bardzo głośnym dopingu kibiców gospodarzy pierwszy set przegraliśmy do -17, natomiast przy dużo lepszej grze drugi wygraliśmy do -19 i cały mecz miał się rozstrzygnąć w tie-breaku. Ostatni set był bardzo wyrównany, bo żadna z drużyn nie zrobiła więcej niż jednopunktowej przewagi. Jednak dzięki bardzo dobrym serwom i atakom naszej drużyny w końcówce seta, wygraliśmy 15:13. W finale nasze zawodniczki zmierzyły się z drużyną, z którą przegrały w grupie czyli KKS Kozienice. O ile w pierwszym secie przeciwniczki dotrzymywały nam jeszcze kroku i wygraliśmy przewagą tylko 4 punktów, o tyle w drugim secie nie miały już nic do powiedzenia i przegrały z nami gładko 25:13.

Mimo jeszcze wielu braków w ustawieniu i odbiorze piłki, dziewczyny pokazały, że na obozie zimowym dużo się nauczyły i powoli będą wdrażać te umiejętności w meczach ligowych i turniejowych. Nasza drużyna grała w składzie:

Zuzanna Owczaruk- kapitan, Marta Gello, Ola Gofroń, Dominika Jakieła, Ola Kaca, Kinga Łada, Aneta Matczak, Wiktoria Pałacha, Julia Radtke, Natalia Sobieska.

 

Komentarz trenera Krzysztofa Czarnołęckiego:

Cały turniej zakończył się bardzo pomyślnie. Niestety zaczął się wręcz odwrotnie. Dwa pierwsze mecze to koncert naszych własnych i niewymuszonych błędów. Czasami to nawet tak wyglądało jakby dziewczyny na boisku starały się pokazać kto potrafi bardziej zepsuć odbicie. Najlepszym podsumowanie tej części była ilość błędów w jednym secie z Kozienicami - 20 naszych, przy czterech Kozienic. Niestety, tak sie nie da wygrać. Na szczęście im dalej tym było coraz lepiej. Wytrzymanie nerwowo trzeciego seta z Lesznowolą, to znak że nauczyliśmy się jednak podnosić przy kłopotach i trzymac nerwy na wodzy. Ostatni mecz to już całkiem przyzwoita i poukładana gra, czego dowodem jest wynik końcowy. Ogólnie wszystko dobrze co się dobrze kończy. Jednak duża ilośc błędów własnych musi zmusić wszystkie dziewczyny do pomyślenia nad samą sobą i intensywniejszą pracą na treningach nad poszczególnymi podstawowymi elementami siatkarskiego rzemiosła, o ile oczywiście chcemy grać i wygrywać z najlepszymi.

 

Pozostałe wyniki:

I GRUPA

  Set Lesznowola Żbik Pruszków AZS AWF II
Set Lesznowola X    
Żbik Pruszków   X  
AZS AWF II Warszawa     X

 

II GRUPA

  Esperanto KKS Kozienice Plas II
Esperanto Warszawa X 0 : 2 2 : 0
KKS Kozienice 2 : 0 X 2 : 0
Plas II Warszawa 0 : 2 0 : 2 X

 

Półfinał A      AZS AWF II Warszawa - KKS Kozienice          0 : 2

Półfinał B      Esperanto Warszawa - SET LEsznowala         2 : 1

 

FINAŁ            Esperanto Warszawa - KKS Kozienice           2 : 0

 

Tabela końcowa

  DRUŻYNA
1 UKS Esperanto Warszawa
2 KKS Kozienice
3 SET Lesznowola
4 AZS AWF II Warszawa
5 Żbik Pruszków
6 Plas II Warszawa

 


 

FILMY

WYDARZENIA

Mazowieckie Eliminacje KINDER

maj
sobota
22
Czwórki
09:00
Turniej

LICZNIK ODWIEDZIN

420387
Dzisiaj
39

Visitors CounterPowered by Joomla!®. Designed by: business hosting cheap reseller hosting account Valid XHTML and CSS.