Młodziczki zostają w II lidze ...

... a zabrakło tak niewiele do awansu, wygranej w tie-brek’u z Praską 30 z wyniku 12:5 dla nas, ale od początku. W pierwszym meczu trafił nam się trudny przeciwnik, bo "spadkowicz" z I ligi Trzynastka Radom. Pierwszy set dziewczyny wygrały po trudnym pojedynku 25:23, niestety drugi set to bardzo dużo błędów, spuszczone głowy i porażka do 12. Na szczęście na tie-break przyszło ożywienie, wygrana 15:11 i cały mecz 2:1.

Drugi mecz to jeszcze trudniejszy przeciwnik równiez wcześniejszy pierwszoligowiec Sparta Warszawa. Przez oba sety wymiana punkt za punkt niestety końcówki należały do przeciwniczek i po setach 24:26 i 22:25 przegrana 0:2. I tak właśnie dochodzimy do kluczowego dla nas spotkania tego turnieju i ostatniego meczu turniejowego w sobotę, meczu z Praską 30. W pierwszym secie nasze zawodniczki chyba zlekceważyły sobie swoje dobre koleżanki z meczów sparingowych, czego wynikiem przegrana 23:25. W drugim secie kontynuacja złej passy i w pewnym momencie różnica na niekorzyść Esperanto wynosiła już 7 punktów. Naszym dziewczętom udało się jednak jeszcze pozbierać i wygrały seta 25:23. Tie-break to od początku nasze wysokie prowadzenie jednak przy stanie 12:5 nieudany serw i wtedy zaczyna się koszmar. Praska wyrównuje na 14:14 i w końcu wygrywa 14:16.

Ostatecznie okazało się, że porażka z Praską 30 spowodowała, że nie awansowaliśmy do I ligi (zabrakła nam jednego seta), bo niedzielne mecze poszły zupełnie gładko. Z NOSiR’em Nowy Dwór wygraliśmy 25:12, 25:8, a Ósemką Siedlce, z którą wcześniej miewaliśmy spore problemy – 25:20, 25:15.

Młodziczki grały w składzie: Julia Radtke – kapitan, Alicja Cybulska, Dominika Jakieła, Karolina Komorowska, Kaja Kordiał, Oliwia Laferi-Sapiej, Kinga Łada, Aneta Matczak, Wiktoria Pałacha i jako kibic Katarzyna Kosoń.

Za 4 tygodnie kolejny turniej ligowy, natomiast wyniki II turnieju poszczególnych lig będą aktualizowane na naszej stronie –  WYNIKI MAZOWIECKIEJ LIGI MŁODZICZEK ostatnia aktualizacja 20/11, 12:05

ESPERANTO II - ATENA II